Naša základná škola vznikla v roku 1958 a školou s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov je od školského roku 1978/1979. V školskom roku 2018/2019 sme oslávili 40. výročie jej vzniku.

Žiaci našej školy sú žiakmi so špecifickým nadaním. Prvý cudzí jazyk sa učia od 1. ročníka v rozsahu 3 hodiny týždenne a 2. cudzí jazyk od 5. ročníka. Jazykové vzdelávanie podporujeme aj prácou v ŠKD a záujmových krúžkoch. Každoročne organizujeme pre žiakov jazykové pobyty v zahraničí, a to v Anglicku, Rakúsku, Nemecku a Francúzsku. Počty hodín cudzieho jazyka sa postupne upravujú v školskom vzdelávacom programe. Výborné výsledky dosahujeme nielen v cudzích jazykoch, ale i v iných predmetoch. Žiaci našej školy sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rámci Slovenskej republiky v Testovaní 9. Pre žiakov pripravujeme množstvo zaujímavých aktivít a zapájame sa do medzinárodných projektov v záujme zvyšovania kvality vzdelávania a jeho modernizácie. Viac sa o organizácii vyučovania v našej ZŠ môžete dozvedieť zo školského vzdelávacieho programu.

V tomto školskom roku:

- jedna 5. trieda je prípravnou triedou na medzinárodný program

- v 6. ročníku začíname výučbu v medzinárodnom programe

- vo 8. a 9. ročníku majú navyše hodinu konverzácie v anglickom jazyku s lektorom

- v 9. ročníku je vyučovanie dejepisu realizované v Pamätníku SNP v rámci projektu „Učíme sa v         múzeu"
            - ponúkame veľké množstvo krúžkov

V tomto školskom roku školu navštevuje 436 žiakov, z toho na 1. stupni 195 žiakov a na 2. stupni 241 žiakov.

Poslanie školy

V spolupráci s rodičmi vzdelávať aktívnych, zodpovedných, starostlivých, spokojných a celoživotne sa vzdelávajúcich žiakov. Rozvíjame ich kľúčové kompetencie potrebné na úspešný život v neustále sa meniacej a kultúrne rozmanitej globálnej spoločnosti s ohľadom na národnú kultúru a históriu.

Vízia školy

Absolventom našej školy je múdry, komunikačne zdatný, starostlivý mladý človek, ktorý je pripravený ďalej rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti pre uplatnenie sa v živote v globálnej spoločnosti.

V roku 2018 naša škola oslávila 40. výročie svojho vzniku. historia.mp4