• Pečieme zdravotníkom

• Žiaci, rodičia a učitelia 3. A triedy sa zapojili do výzvy: "PEČIEME ZDRAVOTNÍKOM". Doma rodičia a učitelia  pripravili rôzne druhy cesta, ktoré deti v škole upiekli a ozdobili. Pripravili tak 4 plné krabice suchého vianočného pečiva, ktoré putovali na ODDELENIE INFEKTOLÓGIE a na oddelenie KLINICKEJ MIKROBIOLÓGIE v Rooseveltovej nemocnici. Ďakujeme!

• Hlasovanie ukončené

• Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za našu školu. Víťazná škola získala odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny žiakov I. stupňa na celý školský rok zadarmo. Mrzí nás, že sme to neboli my. Boli sme veľmi blízko 1. miestu, ale nakoniec sme skončili až na 2. mieste. Veríme, že na budúci rok sa nám to podarí 🙂.

• Rodičovské združenie

• V týždni od 13. decembra sa konali triedne rodičovské schôdzky, vzhľadom k súčasnej situácii -  online formou. Ďakujeme Vám, že ste si našli čas a prebrali ste spolu so zástupcami Rodičovskej rady a triednymi učiteľmi dôležité informácie týkajúce sa práce a prevádzky školy. Teší nás každý Váš pozitívny ohlas, prípadne konštruktívne návrhy a pripomienky, ktoré sa k nám dostanú a ďakujeme Vám za podporu a spoluprácu v tomto náročnom období.

• Zdobenie perníčkov v 2.B

• V rámci predvianočnej atmosféry sme zdobili v triede medovníčky. Mimoriadne nás to bavilo, vymýšľali sme rôzne motívy a ozdôbky, aby boli čo najkrajšie. Ale najlepší bol záver. Skoro všetky sme ich schrúmali☺, žiaci 2.B.

• Mikuláš

• Aký by to bol Mikuláš bez Mikuláša? Tak veru aj na našu školu zavítal - aspoň na I. stupeň. Všetci sa z neho a aj z anjela veľmi tešili a pripravené pesničky s radosťou zaspievali.♥

• Oznam

• Z dôvodu karantény v školskej jedálni sa od 2. decembra bude variť len jedno jedlo. Ďakujeme za pochopenie.

• Medzinárodné stretnutie žiakov projektu Erasmus+

• V rámci tohto stretnutia, ktoré sa konalo v pondelok, 6. decembra 2021, online  od 11.00 hod. stredoeurópskeho času, sa stretli žiaci a učitelia zapojení do projektu. Prediskutovali témy týkajúce sa projektu - čo sa im podarilo a čo nepodarilo zrealizovať za uplynulé obdobie, vyjadrili sa k pandemickej situácii - ako prebieha vzdelávanie  a podujatia v jednotlivých partnerských školách. Porozprávali sa o Vianociach, ako ich trávia v každej z krajín projektu. Stretnutie prebehlo prostredníctvom aplikácie TEAMS.

• Prví snehuliaci

• Školské ihrisko zostalo opustené, keďže žiaci na telesnej výchove už nemôžu hrať športové zápasy. Tak žiaci ŠKD z prvého snehu postavili aspoň takýchto náhradníkov:

• Oznam

• Kvôli aktuálnej situácii sa súťaž zo slovenského jazyka Ypsilon - slovina je hra, ktorá bola pôvodne plánovaná na 9. decembra 2021, presúva do roka 2022, kedy bude možné odsúťažiť bez rizika a spoločne počas jedného dňa (celá škola). Termín upresníme, žiaci sú prihlásení, štartovné zaplatené. Pani učiteľka Priehodová ako koordinátorka súťaže pre našu školu ďakuje za pochopenie a veľkú účasť na súťaži - vyše 140 žiakov.

• Tour des écoles

• Žiaci 5. a 7. ročníka sa zapojili do projektu „Tour des écoles“. Projekt sa realizoval na hodinách francúzštiny dňa 24. a 30. novembra a organizovala ho asociácia EFPOLIT a študenti Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici. Študenti žiakom vysvetlili dôležitosť učenia sa francúzštiny, vyzdvihli výhody a dôvody štúdia na SŠ a VŠ a možnosti využitia tohto jazyka aj neskôr v pracovnej sfére. Študenti ďalej vysvetlili dôležité postavenie Francúzska v rámci EÚ a v iných medzinárodných organizáciách. Naši žiaci si mohli zmerať svoje sily a ukázať svoje vedomosti v interaktívnom kvíze cez platformu Kahoot. Dozvedeli sa nielen zaujímavé fakty o Francúzsku, ale aj ukázali, že majú široké vedomosti z frankofónneho sveta. Projekt sa konal na našej škole už druhý rok a veríme, že bude pokračovať aj v budúcnosti. A bientôt notre nouveaux amis!