• Pečieme zdravotníkom

• Žiaci, rodičia a učitelia 3. A triedy sa zapojili do výzvy: "PEČIEME ZDRAVOTNÍKOM". Doma rodičia a učitelia  pripravili rôzne druhy cesta, ktoré deti v škole upiekli a ozdobili. Pripravili tak 4 plné krabice suchého vianočného pečiva, ktoré putovali na ODDELENIE INFEKTOLÓGIE a na oddelenie KLINICKEJ MIKROBIOLÓGIE v Rooseveltovej nemocnici. Ďakujeme!

• Rodičovské združenie

• V týždni od 13. decembra sa konali triedne rodičovské schôdzky, vzhľadom k súčasnej situácii -  online formou. Ďakujeme Vám, že ste si našli čas a prebrali ste spolu so zástupcami Rodičovskej rady a triednymi učiteľmi dôležité informácie týkajúce sa práce a prevádzky školy. Teší nás každý Váš pozitívny ohlas, prípadne konštruktívne návrhy a pripomienky, ktoré sa k nám dostanú a ďakujeme Vám za podporu a spoluprácu v tomto náročnom období.

• Zdobenie perníčkov v 2.B

• V rámci predvianočnej atmosféry sme zdobili v triede medovníčky. Mimoriadne nás to bavilo, vymýšľali sme rôzne motívy a ozdôbky, aby boli čo najkrajšie. Ale najlepší bol záver. Skoro všetky sme ich schrúmali☺, žiaci 2.B.

• Mikuláš

• Aký by to bol Mikuláš bez Mikuláša? Tak veru aj na našu školu zavítal - aspoň na I. stupeň. Všetci sa z neho a aj z anjela veľmi tešili a pripravené pesničky s radosťou zaspievali.♥

• Medzinárodné stretnutie žiakov projektu Erasmus+

• V rámci tohto stretnutia, ktoré sa konalo v pondelok, 6. decembra 2021, online  od 11.00 hod. stredoeurópskeho času, sa stretli žiaci a učitelia zapojení do projektu. Prediskutovali témy týkajúce sa projektu - čo sa im podarilo a čo nepodarilo zrealizovať za uplynulé obdobie, vyjadrili sa k pandemickej situácii - ako prebieha vzdelávanie  a podujatia v jednotlivých partnerských školách. Porozprávali sa o Vianociach, ako ich trávia v každej z krajín projektu. Stretnutie prebehlo prostredníctvom aplikácie TEAMS.

• Prví snehuliaci

• Školské ihrisko zostalo opustené, keďže žiaci na telesnej výchove už nemôžu hrať športové zápasy. Tak žiaci ŠKD z prvého snehu postavili aspoň takýchto náhradníkov:

• Tour des écoles

• Žiaci 5. a 7. ročníka sa zapojili do projektu „Tour des écoles“. Projekt sa realizoval na hodinách francúzštiny dňa 24. a 30. novembra a organizovala ho asociácia EFPOLIT a študenti Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici. Študenti žiakom vysvetlili dôležitosť učenia sa francúzštiny, vyzdvihli výhody a dôvody štúdia na SŠ a VŠ a možnosti využitia tohto jazyka aj neskôr v pracovnej sfére. Študenti ďalej vysvetlili dôležité postavenie Francúzska v rámci EÚ a v iných medzinárodných organizáciách. Naši žiaci si mohli zmerať svoje sily a ukázať svoje vedomosti v interaktívnom kvíze cez platformu Kahoot. Dozvedeli sa nielen zaujímavé fakty o Francúzsku, ale aj ukázali, že majú široké vedomosti z frankofónneho sveta. Projekt sa konal na našej škole už druhý rok a veríme, že bude pokračovať aj v budúcnosti. A bientôt notre nouveaux amis!