• Zippyho kamaráti

• Program Zippyho kamaráti

1.-2. ročník ZŠ

Zippyho kamaráti je program pre malé deti rôznych spôsobilostí. Nezameriava sa na deti so špecifickými problémami alebo ťažkosťami. Namiesto toho rozvíja sociálne zručnosti a podporuje emocionálne zdravie všetkých malých detí. Program je realizovaný v školách a škôlkach, počas 24 týždňov, s jednou lekciou týždenne.

Program Zippyho kamaráti pozostáva zo šiestich modulov, každý modul má svoj vlastný príbeh. Žiaci budú počuť veľa o postave menom Zippy! Zippy je lúčny koník a kamaráti sa so skupinou chlapcov a dievčat. Príbehy ukazujú, ako hlavné postavy čelia problémom, ktoré sú známe malým deťom – kamarátstvo, strata kamarátov, šikana, riešenie zmeny a straty, aj ako začať odznovu. Každý príbeh je ilustrovaný farebnými obrázkami a spestrený aktivitami, ako je kreslenie, hranie rolí a rôzne iné hry. Celý program bol špeciálne navrhnutý pre päť až sedemročné deti a skúsenosti ukázali, že program deti veľmi baví.

PROGRAM DETI UČÍ:

• Ako identifikovať svoje pocity a hovoriť o nich
          • Ako vyjadriť, čo chcú povedať
          • Ako pozorne načúvať
          • Ako požiadať o pomoc
          • Ako vytvárať a udržiavať priateľstvá
          • Ako sa vyrovnať s osamelosťou a odmietnutím
          • Ako sa ospravedlniť
          • Ako sa vyrovnať so zmenou a stratou, vrátane úmrtia
          • Ako sa prispôsobiť novým situáciám
          • Ako pomáhať druhým

Program Zippyho kamaráti nehovorí deťom, čo majú robiť. Namiesto toho ich nabáda, aby prišli s vlastným riešením problémov. Deti sa učia vyberať riešenia, ktoré nielen pomôžu im, ale rešpektujú aj ostatných.

Viac informácii o tomto programe nájdete na :  https://www.zippy.sk/