• Zelená škola

• ZELENÁ ŠKOLA SA VRACIA S NOVÝM ZAMERANÍM – BUDEME SA VENOVAŤ ZELENI A OCHRANE PRÍRODY A SNAŽIŤ SA SKRÁŠLIŤ A ZOZELENIEŤ AREÁL NAŠEJ ŠKOLY A TRIED.

V školských rokoch 2022/2024 sme si zvolili prioritnú tému v programe Zelenej školy: ZELEŇ A OCHRANA PRÍRODY.  So žiakmi všetkých ročníkov sme realizovali stretnutia kolégia Zelenej školy, kde sme riešili auditové listy pre zvolenú tému. Samozrejme nám pomohli triedni aj netriedni učitelia pri ich riešení. Jednotlivé aktivity vyplývajúce z EAP-u sme spoločne prešli s vedením školy, s pedagogickými a nepedagogickými zamestnancami na poradách v škole.

EAP_Zelen_a_ochrana_prirody_pre_certifikacne_obdobie_2022_-_2024.docx

O programe Zelená škola

Zelená škola je výchovno-vzdelávací eko program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Naša škola sa nechce len o životnom prostredí učiť, ale snaží sa zmeniť naše konanie. Realizujeme dlhodobé, praktické a vzdelávacie aktivity, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia.

V školskom roku 2018/2019 sa naša škola zapojila do výchovno-vzdelávacieho programu Zelená škola, prostredníctvom ktorého žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešili reálne potreby svojej školy a okolia. Po prihlásení sa do programu sme postupovali podľa metodiky 7 krokov.

V prvom certifikačnom období, ktoré trvalo 3 roky sa naša škola v rámci programu Zelená škola venovala prioritnej téme Odpad, ktorú úspešne svojimi aktivitami zvládla a 9. októbra 2019 sme získali vlajku Zelenej školy.

V školskom roku 2021/2022 sme pracovali v ďalšej prioritnej téme - Potraviny. Koncom šk. roka prešla ZŠ SSV do hodnotiaceho obdobia a opäť sme obhájili vlajku Zelenej školy.

Aktualizovali sme kolégium Zelenej školy na školský rok 2022/2023:

2.A – Zemenčíková Sarah, Vaňová Nela

2.B – Bacíková Margaréta, Červenková Sofia