• Platby, objednávanie stravy

• Ceny stravných lístkov platné od 1.1.2023

V zmysle zákona č. 596/2003 Z. z. a zákona č. 245/2008  Z.z. o vzdelávaní (školský zákon) a v znení a doplnení niektorých zákonov, s účinnosťou od 1.1.2023 zákonný zástupca žiaka uhrádza výšku finančného príspevku na stravovanie vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových skupín stravníkov v súlade s finančnými pásmami (3. finančné pásmo v zmysle VZN Banská Bystrica č. 15/2022) bez úhrady režijných nákladov na výrobu, výdaj jedál a nápojov nasledovne:

• žiaci 1. stupeň -  nákup potravín  1,70 €, úhrada rodiča 1,70 €
          • žiaci 2. stupeň - nákup potravín   1,90 €, úhrada rodiča 1,90 €
          • cudzí                -    5,10 €

Režijné poplatky - zmena v platení od 1.1.2023!

V zmysle Všeobecného záväzného nariadenia (VZN) č. 15/2022 o určení výšky príspevkov pre školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Banská Bystrica, príspevok na úhradu režijných nákladov na výrobu jedál a nápojov  od 01.01.2023   je  v sume  0,80 €/deň.

Pokyny pre platbu, objednávanie stravy a výdaj stravy

Držitelia čipových kariet majú k dispozícii výber z 2 jedál.

Nákup karty

Každý stravník dostane bezplatne od 1.9.2022 identifikačnú kartu na výdaj stravy. Podpisom potvrdí prevzatie karty stravník alebo jeho zákonný zástupca. Po ukončení vzdelávania na ZŠ musí identifikačnú kartu vrátiť vedúcej ŠJ.

Stratu karty je potrebné ihneď nahlásiť vedúcej školskej jedálne, ktorá vystaví novú kartu. Cena novej karty v prípade straty je 2,50 €.

Objednávanie stravy - ( zmena!  obedy sa objednávajú!)

stravník sa prihlasuje na obedy po pripísaní úhrady stravného na kartu žiaka. Výber je z dvoch jedál a to jedlo "A"  alebo jedlo "B", vždy  v periodicite na 10 kalendárnych dní dopredu. Stravník si môže zmeny prevádzať na jednotlivé dni vždy do 14.00 hod na nasledujúci deň alebo na celý týždeň dopredu na konci týždňa. Na pondelky je možné objednať stravu až do nedele do 14.00 hodiny.    Z uvedeného dôvodu sa  pondelky  bude variť len jedno jedlo.

Od školského roku 2020/2021 sme prešli na objednávanie obedov cez systém Edupage. Po prihlásení sa na stránke školy do rodičovského, príp. žiackeho konta cez ponuku -  "Komunikácia" (ľavá strana ponuky) a následne výber "Školská jedáleň" (ikona príboru) je možné obedy objednávať, resp. odhlásiť. Obed možno objednať aj priamo v škole prostredníctvom objednávacieho terminálu umiestneného na prízemí vedľa ŠJ. Odporúčame stravníkom, aby si najneskôr vo štvrtok pozreli obedy na nasledujúci týždeň a zároveň si ich aj objednali. Nezabúdajte na objednanie stravy, lebo inak žiak nemá obed. Na pondelok je možnosť objednať obed až do nedele do 14.00 hodiny.

Odhlasovanie stravy.

Odhlasovanie stravy je potrebné uskutočniť do 14.00 hodiny deň dopredu. Odhlasovanie je možné vykonať aj  prostredníctvom objednávacieho terminálu   (na chodbe oproti kancelárii vedúcej ŠJ) alebo prostredníctvom  internetu.         V prípade choroby môžete odhlásiť dieťa telefonicky alebo e-mailom ráno do 7.30 hod.

V prípade akejkoľvek neprítomnosti žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole, je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť žiaka zo stravy deň vopred do 14.00 hod., v prípade náhleho ochorenia ráno do 7.30 hod.

Platby

za stravu sa môže platiť buď príkazom na účet školskej jedálne

č.: SK43 7500 0000 0040 1718 4529/CEKOSKBX alebo v hotovosti v ČSOB banke.  Pri platbe je potrebné uviesť pod variabilným symbolom identifikačné číslo svojho dieťaťa, ktoré dostalo pri obdržaní karty, ide o trojmiestne číslo (xxx). Do poznámky prosíme uviesť meno a triedu žiaka.  Zamestnanci majú variabilný symbol identifikačné číslo (osobné číslo), pod ktorým sa prihlasujú do stravovacieho systému. V stravovacom systéme bude platba jednotlivých stravníkov evidovaná na ich kontách. Stravné musí byť uhradené v dostatočnom predstihu (do 25. dňa v mesiaci) z toho dôvodu, že ku koncu mesiaca musí mať stravník evidovanú platbu na svojom konte. Tento stav je dôležitý preto, aby si stravník na konci mesiaca mohol objednať (preobjednať) stravu na prvé dni nasledujúce mesiaca.

Výšku stravného si vypočíta rodič sám, podľa toho, aký má aktuálny stav na stravovacej karte.

Výdaj stravy

Každý stravník musí mať pri sebe stravovaciu kartu.

V prípade zabudnutia karty stravníkovi nebude obed vydaný!

Evidencia výdaja stravy je realizovaná výdajovým terminálom. K dispozícii máme 2 výdajové okienka.

Pri každom okienku môžete dostať jedlo „A“ alebo jedlo „B“.

Stratu karty je potrebné bezodkladne nahlásiť vedúcej školskej jedálne!

Počet stravovacích dní v školskom roku 2023/2024

• september     2023.........................       dní