• Kritériá prijímania žiakov do prípravného ročníka na medzinárodný program

• ZŠ SSV je kandidátskou školou na IB MYP program. Usilujeme sa o autorizáciu ako IB World School. IB World schools zdieľajú spoločnú filozofiu - záväzok k vysokokvalitnému, náročnému a medzinárodnému vzdelávaniu, ktoré je aj pre našich žiakov dôležité.

Žiaci 4. ročníka našej ZŠ sa môžu prihlásiť do prípravného ročníka na medzinárodný program. Keďže vyučovanie bude vo veľkej miere prebiehať v anglickom jazyku a ide o náročný program vzdelávania, žiaci následne absolvujú test z anglického jazyka a matematiky. Počet žiakov v triede je maximálne 24. Všetky informácie o štúdiu v medzinárodnom programe poskytujeme rodičom štvrtákov vždy v máji na rodičovskom združení.

Prijímací proces prebieha v zmysle Admission policy, ktorú nájdete v časti medzinárodný program.

Do vyššieho ročníka medzinárodného programu je možné prijať žiaka len v prípade, že nie je naplnený počet žiakov a umožňujú to priestorové podmienky školy. Obvykle môžeme prijať žiaka, ktorý navštevoval školu podobného typu resp. školu s vyučovacím  jazykom anglickým v zahraničí a sťahuje sa na Slovensko. V prípade, že má záujem o štúdium v medzinárodnom programe žiak vyššieho ročníka, žiak musí vykonať komisionálnu skúšku  z anglického jazyka, ktorej cieľom je zistiť úroveň ovládania anglického jazyka.