• Profil školy

Profil_skoly_ZS_SSV.doc

Naša základná škola vznikla v roku 1958 a školou s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov je od školského roku 1978/1979. V školskom roku 2018/2019 sme oslávili 40. výročie jej vzniku.

Žiaci našej školy sa rozhodnú postupne pre 1. cudzí jazyk (od 1. až po 9. ročník) a 2. cudzí jazyk (od 5. až po 9. ročník). Jazykové vzdelávanie podporujeme aj prácou v ŠKD a záujmových krúžkoch. Každoročne organizujeme pre žiakov jazykové pobyty v zahraničí, a to v Anglicku, Rakúsku, Nemecku a Francúzsku. Výborné výsledky dosahujeme nielen v cudzích jazykoch, ale i v iných predmetoch. Žiaci našej školy sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rámci Slovenskej republiky v Testovaní 5 a 9. Od školského roku 2011/2012 otvárame triedy pre deti so špecifickým intelektovým nadaním na cudzí jazyk. V školskom roku 2012/2013 sme otvorili dve triedy, v školskom roku 2013/2014 sme otvorili tri triedy, od školského roku 2014/2015 už každý rok otvárame dve triedy. Preto zaraďujeme do učebného plánu už žiakom v 1. ročníku 3 hodiny cudzieho jazyka. Pre žiakov pripravujeme množstvo zaujímavých aktivít a zapájame sa do medzinárodných projektov v záujme zvyšovania kvality vzdelávania a jeho modernizácie. Viac sa o organizácii vyučovania v našej ZŠ môžete dozvedieť zo školského vzdelávacieho programu.
          V tomto školskom roku:

- v 6. a 8. ročníku sa prvý cudzí jazyk vyučuje 4 hodiny týždenne
            - v 5., 6., 7. a 8. ročníku prebieha vyučovanie techniky v ÚĽUV-e pod dohľadom odborných lektorov
            - vo 8. ročníku je vyučovanie dejepisu realizované v Pamätníku SNP v rámci projektu "Učíme sa v múzeu"
            - ponúkame veľké množstvo krúžkov zameraných hlavne na cudzie jazyky a šport

Tento školský rok školu navštevuje 465 žiakov, z toho na 1. stupni 202 žiakov a na 2. stupni 263 žiakov.

Naše vzdelávacie ciele:

Ø      poskytovať základné vzdelávanie žiakov

Ø      pripravovať na štúdium na strednej škole

Ø      realizovať výučbu cudzieho jazyka od 1. do 9. ročníka

Ø      položiť základy výučby druhého cudzieho jazyka

Ø      rozvíjať schopnosti žiakov v záujmových krúžkoch a ŠKD

Ø      vytvárať podmienky na formovanie mladých ľudí na osobnosti samostatné, solidárne, zodpovedné a slušné

Vzdelávací program:
          " Otvárame bránu k vzácnej múdrosti"

Základná škola s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov
          Integrované vyučovanie cudzích jazykov a nejazykových predmetov metódou CLIL

Výučba cudzích jazykov: