• Erasmusdays - turistika a čistenie prostredia

• Šiestaci sa v rámci Erasmusdays vybrali v sobotu, 16. októbra, na náročnú trasu - Donovaly - Šachtičky - Sásová, kedy popri turistike vyčistili prostredie od nečistôt, ktoré tam zanechali nezodpovední turisti. Našťastie tých smetí nebolo veľa. Horšie to bolo, keď sa priblížili viac k mestu. Deti ukázali, že im na prírode záleží a takto prospešne využili nádherný jesenný deň.

• Erasmusdays v ŠKD

• Aj deti v Školskom klube sa zapojili do Erasmusdays. Vyrábali výrobky z recyklovateľných materiálov. Dali veciam druhú šancu.

• Code Week

• Code Week 2021 has officially started! A ani my s našimi aktivitami nebudeme chýbať! Zatiaľ prezradíme len hlavné témy:
            Základné koncepcie programovania, Robotika, Aktivity bez počítača a Umenie a tvorivosť.

• Keramické tvorivé dielne

• Na hodine technickej výchovy absolvovali šiestaci keramické tvorivé dielne. Cieľom dielní je zvyšovať kreativitu a zručnosť detí a prehlbovať ich záujem o tvorivú činnosť. Šiestaci vyrábali krásne výrobky, s ktorými po vysušení a vypálení (cca o 1-2 týždne) lektorom pánom Marekom Novotňákom, budú ďalej môcť pracovať - vymaľovať farbami, oblepiť rôznymi materiálmi alebo inak kreatívne dotvárať. Výrobky potom môžu použiť aj ako milý darček.

• Biologická exkurzia pre 6. ročník

• Vo štvrtok, 14. októbra a následne v piatok, 22. októbra, sa žiaci 6.A a 6.B triedy zúčastnili biologickej exkurzie v rámci programu Zelená škola a projektu Erasmus + Navštívili ekologickú farmu rodiny Hiadlovských  v Slovenskej Ľupči. Mali možnosť vidieť intenzívne hospodárstvo v praxi a agroturizmus, dozvedeli sa o výrobe mliečnych výrobkov a o hospodárstve. Mohli nakŕmiť malé teliatka a vidieť špeciálneho robota na dojenie kráv, prípadne si vyrobiť si tvarohové srdiečko z odhriateho mlieka. Pre žiakov bol pripravený obed z lokálnych sezónnych potravín priamo z hospodárstva. Farma je známa tým, že podporuje lokálny trh a dodávateľov. Majiteľov veľmi potešilo, že už  tak mladí žiaci sa zaujímajú o túto problematiku, ktorí mali veľmi veľa otázok.