• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• 15. februára sa konalo Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kde nás úspešne reprezentovali Olívia Bacíková zo 7.B a Ela Cmarková z 9.B. Tu sú výsledky:

Kategória 1A: 1. miesto - Olívia Bacíková - postupuje do celoslovenského kola

Kategória 1B: 3. miesto - Ela Cmarková.

Olivke držíme palce v celoštátnej súťaži!

• Marec - mesiac knihy

• Akcie k mesiacu knihy sme už odštartovali v pondelok, 26. februára. Žiaci 4.A triedy sa zúčastnili besedy s pani spisovateľkou Zuzanou Kubaščákovou v Knižnici Mikuláša Kováča. Pani spisovateľka svojím pútavým rozprávaním vtiahla deti do deja kníh. Ďalšie akcie nenechajú na seba dlho čakať...

• Pani učiteľky z Talianska

• V pondelok, 26. februára, sme privítali pani učiteľky z talianskej školy ISTITUTO COMPRENSIVO ALBERTO BURRI z Trestiny na našej škole. Boli u nás celý týždeň v rámci projektu Erasmus+.

• Výsledky krajského kola Olympiády vo FRJ

• V piatok, 9. februára, sa konalo krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku, kde sa zúčastnili aj naši dvaja žiaci a dosiahli krásne výsledky.

Kategória 1A: 2. miesto: Roman Hudec zo 7. A

Kategória 1B: 1. miesto: Dominik Belopotočan z 9. A

Félicitations! Chlapcom srdečne blahoželáme k úspechom a Dominikovi prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole!

• Technika v 5.I

• Valentínska pozornosť vždy poteší. A k tomu ešte vlastnoručne vyrobený darček! V tomto duchu sa niesla technika v 5.I, kde žiaci vyrábali takéto krásne valentínske srdiečka:

Tak krásneho Valentína! 💕

• Otvorené KLUBY

• Zaujímavý pondelkový deň v ŠKD sa niesol v znamení "OTVORENÝCH KLUBOV". Deti mali možnosť navštíviť všetky oddelenia. V každom z nich bolo pre deti pripravené niečo iné podľa záujmu (servítková technika, tvorivé dielne, pohybové aktivity,...). Náš výsledok z dnešného dňa - úsmevy a radosť detí. 😍

• Orientačné dni 6.A

• Šiestaci zo 6.A sa začiatkom februára zúčastnili trojdňového zážitkového kurzu pod názvom Orientačné dni. Bližšie spoznávali seba i svojich spolužiakov, učili sa vzájomne komunikovať, spolupracovať, či riešiť rôzne problémy. Po dňoch plných aktivít sa im nechcelo ani vrátiť do školy. Aktuálne si užívajú spoločný čas na lyžiarskom výcviku.

• Deutsch mal anders/ Nemčina trochu inak

• Žiaci z 9.A, 9.B a 8.B si vyskúšali, aké to je, učiť sa nemecky trošku netradične. Vo štvrtok 8. februára spolu s vyučujúcimi navštívili Goethe Institut v Bratislave, ktorý zastrešuje nemčinu na celom svete a naša škola s ním spolupracuje aj vrámci projektu Das Bild der anderen. Tamojší lektori si pripravili interaktívnu vyučovaciu hodinu o nemeckých reáliách a Alpách. Naši žiaci sa nedali zahanbiť a skvelo reagovali na otázky, aktívne sa zapájali a zároveň si obohatili svoju slovnú zásobu a zopár nových nemeckých slovíčok. Celé vyučovanie bolo veľmi podnetné a my sa už teraz tešíme na ďalšiu návštevu!

• Projekt eTwinning

• So žiakmi 9. ročníka sme sa zapojili do ďalšieho projektu eTwinning spolu so školami z Francúzska a Talianska. Názov projektu je I feel good a jeho cieľom je: podporovať pozitívne školské prostredie a školskú kultúru, zlepšiť sociálne vzťahy, komunikáciu, znalosť jazyka, ovládanie IKT, tímovú prácu, podporovať toleranciu, prijatie, rešpekt a sociálnu súdržnosť, občianske a sociálne zručnosti, mäkké zručnosti a európske hodnoty. Výsledky práce budeme priebežne zverejňovať aj na stránke.

• Beseda s autorkou knihy O koľko lásky som prišla

• Dňa 27. januára sme si, ako každý rok, pripomenuli Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Tohtoročná spomienka bude však pre žiakov 9. ročníka nadlho spätá s besedou s pani Alicou Frühwaldovou. Autorka knihy O koľko lásky som prišla dojímavo rozpovedala neobyčajný príbeh jej rodiny pred druhou svetovou vojnou a aj počas nej. Rozprávanie o prežívaní rasovo prenasledovanej rodiny zanechalo na žiakoch hlboký dojem a veru aj nejedno oko neostalo suché.