• Historicko-prírodovedná exkurzia - 6. ročník

• Žiaci 6. ročníka sa v stredu, 28. septembra, zúčastnili historicko-prírodovednej exkurzie v Liptovskom Mikuláši. Navštívili Múzeum Janka Kráľa, Rodný dom Martina Rázusa a Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.

• Európsky deň jazykov 2022

• Od roku 2001 je 26. september vyhlásený za Európsky deň jazykov. Krajiny v Európe si ho pripomínajú prostredníctvom rôznych aktivít. V našej škole si žiaci ozdobili svoje triedy farbami a motívmi krajín - našich partnerov v projekte Erasmus+. Ide o Rumunsko, Taliansko, Lotyšsko, Portugalsko a Slovensko. Niektorí žiaci si pripravili o týchto krajinách prezentácie, ktorými priblížili danú krajinu žiakom v iných triedach. Zaujímavé bolo počuť zážitky priamo z pravej ruky, keď o krajine a skúsenostiach v nej rozprávali žiaci, ktorým sa vďaka Erasmus+ podarilo zúčastniť mobility v partnerskej krajine. V rámci hodín cudzích jazykov sa žiaci dozvedeli zaujímavé fakty o jazykoch a triedy 7.A , 8.B  sa zúčastnili jazykových aktivít v Štátnej vedeckej knižnici. Aj vďaka dňom ako bol tento, si deti uvedomujú, potrebu komunikovať aj inými, ako len svojim rodným jazykom.

• Dejepis v múzeu

• V rámci hodiny dejepisu  sme vo štvrtok  22. septembra so žiakmi 8.A  triedy navštívili  stálu expozíciu v Matejovom dome venovanú histórii Banskej Bystrice. Počas prehliadky prostredníctvom odborného výkladu  sme sa dozvedeli podrobnosti aj o významných osobnostiach nášho mesta, o cechovej a remeselnej výrobe. Videli sme vzácne archeologické predmety, zbrane, zbierky gotického umenia.

• Rodičovské schôdzky

• Od pondelku 26. septembra do štvrtku 29. septembra sa uskutočnili triedne rodičovské schôdzky. Ďakujeme Vám, že ste si našli čas a spolu so zástupcami Rodičovskej rady a triednymi učiteľmi ste prebrali dôležité informácie týkajúce sa práce a prevádzky školy v aktuálnom školskom roku. Teší nás každý Váš pozitívny ohlas, prípadne konštruktívne návrhy a pripomienky a ďakujeme Vám za podporu a spoluprácu.

• AIESEC

• Od utorku 20. septembra do piatku 23. septembra sa naša škola už niekoľký raz zapojila do projektu organizácie AIESEC pod názvom Educate Slovakia. Traja študenti z Japonska, Turecka a Kazachstanu realizovali v triedach prednášky a interaktívne workshopy za aktívneho používania anglického jazyka, ktorých cieľom je aj rozvoj tolerancie, zodpovednosti a sebareflexie našich žiakov.

• Týždeň dobrovoľníctva

• Počas Týždňa dobrovoľníctva priložili ruky k dielu i naši tretiaci. V Parku SNP usilovne vyzbierali odpadky popri cestičkách i na trávnikoch, pretože tu trávia voľný čas a záleží im na príjemnom prostredí.  Dúfajme, že aj ostatným návštevníkom parku.

• Týždeň dobrovoľníctva

• Žiaci 5.I triedy sa na Týždeň dobrovoľníctva💝dôkladne pripravili už minulý týždeň. Celé pečenie koláčikov 🍪bolo v anglickom jazyku. V pondelok 19. septembra predávali svoje výrobky za symbolickú cenu. Vďaka upečeným koláčikom vyzbierali vyše 100€, ktoré iste pomôžu psiemu útulku 🐶🐾.

• Na hodine výtvarnej

• V rámci hodiny výtvarnej výchovy sme v stredu 14. septembra so žiakmi VII.A a VII.B triedy navštívili Stálu expozíciu Dominika Skuteckého zriadenú Stredoslovenskou Galériou. Počas komentovanej prehliadky prostredníctvom odborného, a pritom zážitkového rozprávania sme sa dozvedeli podrobnosti o diele významného maliara Dominika Skuteckého, o osude umelca a jeho rodiny. Prehliadka výstavy sa zavŕšila tvorivou dielňou, kde si žiaci vyrobili originálne portréty.

• Ukážky sokoliarov

• V rámci projektu Erasmus+, Schools for a Greener Europe, sme si mali možnosť vo štvrtok, 8. septembra, pozrieť ukážky členov Klubu sokoliarov zo ZŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní. Obdivovali sme letové ukážky dravcov, viac sme sa dozvedeli o histórii a význame sokoliarstva na Slovensku a niektorí z nás sa priamo zúčastnili na dobre a zaujímavo pripravenom programe. Ďalšia inšpirácia pre nás, ako zmysluplne využívať voľný čas 🐦.

• Spolu za zdravý a krásny úsmev

• Školský rok sme začali s úsmevom. Aby nám celý rok vydržal pekný, zúčastnili sme sa akcie Spolu za zdravý a krásny úsmev, kde nám študenti zubného lekárstva z Bratislavy, Košíc a Martina ukázali, ako sa o zuby správne starať a čistiť ich správnou technikou.