• Naša nová knižnica

• Nazrite do priestorov našej novej knižnice, v ktorej už od 1. apríla ponúka možnosti na vyučovanie delených hodín aj iné aktivity školy. Preto Vás opäť vyzývame, ak môžete, doplňte našu knižnicu darovanou publikáciou📚. Ďakujeme Vám za každý príspevok a podporu.

• IQ olympiáda

• 11. ročník súťaže IQ olympiáda prebieha od 4. do 12. apríla. Súťaž je určená žiakom 5. - 9. ročníka. Je to tak trochu iná súťaž na rozvoj logického myslenia: V tejto súťaži ťa nikto neskúša. Ty sám môžeš zistiť, čo dokážeš a čo ťa baví. IQ olympiáda nie je o naučených vedomostiach, ale o zdravom rozume, kreatívnom myslení a schopnosti samostatného uvažovania. Pokiaľ si sa zaregistroval, môžeš riešiť 25-úlohový  online test za 30 minút na stránke https://iqolympiada.sk kedykoľvek do 12. apríla.

• Vesmír očami detí

• Naši žiaci sa zapojili aj do súťaže Vesmír očami detí. Ich pohľad na vesmír 🔭 zaujal porotu a výtvarné práce postúpili do okresného kola🪐. Blahoželáme k ďalšiemu úspechu ♥.

• Včielky samotárky

• Dnes sme so šiestakmi na hodine techniky doniesli včielky samotárky do svojho domčeka v podobe kokónov  umiestnených v školskej záhrade. Keďže naša škola je zapojená do environmentálneho vzdelávania a sme v projekte Zelená škola, chceli by sme nadviazať na teoretickú výučbu praxou. Výhoda samotárskych včielok je, že neštípu a nie sú agresívne. Deti tak môžu pozorovať z bezprostrednej blízkosti život a prácu včielok🐝.

• Projekt Erasmus+ - mobilita Rumunsko

• V dňoch 21. - 25. marca sme sa zúčastnili na prvej reálnej mobilite od zapojenia sa do projektu Erasmus+, v roku 2020. Prvé stretnutie sa uskutočnilo v Rumunsku a zúčastnili sa na ňom aj partnerské školy z Lotyšska a Portugalska. Po dvoch online stretnutiach sme boli radi, že sme sa s našimi partnermi stretli osobne. Mali sme možnosť poznávať pozývajúcu krajinu, školu a život v nej, rodiny žiakov podieľajúcich sa na projekte. Taktiež sme sa zapojili do veľa spoločných akcií environmentálneho charakteru. Spoznali sme mnohých zaujímavých ľudí a miesta a budeme sa snažiť výsledky nášho projektu šíriť aj ďalej. Tešíme sa, že projekt ešte nekončí a čakajú nás ďalšie tri stretnutia.

• EMQ 2022

• Vo štvrtok, 24. marca, sa uskutočnilo Národné kolo súťaže European Money Quiz (EMQ). Táto je zameraná na vedomosti v rámci finančnej gramotnosti, digitálnej bezpečnosti, európskych inštitúcií, ... Z našej školy za súťaže zúčastnili tímy 8. a 9. ročníka. Celoslovensky sa zúčastnilo 224 tímov z viac ako 100 škôl. Tímom sa darilo rôzne, žiaden nesklamal, užili si súťaž, preverili svoje vedomosti a rýchlosť ich aplikácie. Samozrejme získali aj nové poznatky. Najlepšie obstál tím z 9.B, ktorý nakoniec obsadil 40. miesto. Dlho sa držali v prvej 20-ke, dokonca figurovali na 10. mieste. Žiaľ, nevyšli im potom nejaké odpovede a nakoniec sa umiestnili v prvej pätine tímov.

• Kurzy v marci

• V marci sme zrealizovali:

Projekt Odstraňovanie korčuliarskej negramotnosti pre žiakov 1. a 2. ročníka. Lyžiarsky výcvik pre žiakov 6. ročníka a Plavecký výcvik pre žiakov 3. a 5. ročníka. Obrázky z kurzov nájdete v hornom menu - ŽIACI A RODIČIA - Fotoalbum.

• Online hodina s deťmi zo školy v Joensuu vo Fínsku

• Naši piataci, ktorí sa učia ako druhý jazyk - ruský jazyk, mali možnosť stretnúť sa na spoločnej online hodine so žiakmi z Fínska z mestečka Joensuu, ktorí sa tiež učia ruský jazyk. Na hodine spojili svoje jazykové aj informatické zručnosti a predstavili sa v ruskom jazyku fínskym žiakom, zopakovali si spolu s nimi farby a čísla a spoločne sa zahrali aj riešili online kvíz. Hodinu si určite opäť zopakujeme.

• Komparo pre žiakov 5. ročníka

• Vo štvrtok 17. marca žiaci 5. ročníka absolvovali test KOMPARO 5. Piatakov čaká 18. mája celoslovenské testovanie, preto sme využili aj možnosť e-testovnia v jeseni a teraz priebežné testovanie Komparo, financované školou. Súčasťou testovania sú aj testy študijných predpokladov umožňujúce merať všeobecný študijný potenciál žiakov a mieru jeho využitia. Po vyhodnotení testov škola dostáva personalizované správy s množstvom užitočných dát a informácií.