• Olympijský festival detí Mesta Banská Bystrica 2022

• Po dvojročnej prestávke sa opäť konal najväčší športový sviatok na Slovensku -  Európsky festival mládeže. V stredu, 25. mája, sa na ZŠ Golianova zúčastnili festivalu žiaci II. stupňa všetkých základných škôl Banskej Bystrice. Žiaci našej školy sa umiestnili - na 1. mieste v skoku do diaľky - Matej Stanislav z 9.B a na 2. mieste v behu na 60 m Lia Boľošová z 8.B triedy. o štvrtok, 26. mája, si zmerali sily aj žiaci I. stupňa. Pre nepriaznivé počasie sa ale niektoré športové disciplíny preložili na 6. júna. Opäť naši žiaci obdržali medailu - tentokrát Michaela Straková z 9.B v behu na 800 m - 2. miesto. Zvlášť chválime naše žiačky 6. ročníka, ktoré krásne reprezentovali našu školu vo vybíjanej. Všetkým žiakom gratulujeme! 🏆

• Netradičné vyučovanie na ruštine

• Dnes, 27.mája, sme si spríjemnili hodinu ruského jazyka pitím čaju. Samozrejme, tak ako sa patrí na ruskú kultúru, pripravili sme si k tomu všelijaké dobroty🍵 🍥.

• Vrtuľníková záchranná zdravotná služba

• V utorok, 24. mája, žiaci 6.B triedy, vďaka spolupráci rodičov, mali možnosť navštíviť priestory ATE - vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby v Banskej Bystrici. Páni záchranári im porozprávali veľa užitočných a zaujímavých informácií o ich práci a poukazovali im praktické ukážky. Žiaci boli užasnutí z možnosti dostať sa tak blízko k záchranárskemu vrtuľníku a vypočuť si našich skutočných hrdinov, ktorí denne nastavujú všetko svoje úsilie na pomoc tým, ktorí to potrebujú. Vďaka Vám!

• Sadenie priesadiek na technike

• V pondelok, 23. mája, sadili piatačikovia priesady zeleniny na náš vyvýšený záhon na školskom dvore. Budú ho chodiť polievať a pleť a tešiť sa, čo všetko sa im podarí dopestovať.

• Druhá mobilita projektu Erasmus+

• V týždni od 16. mája sa naši vybraní žiaci 8. ročníka spolu s vyučujúcimi zúčastnili na mobilite projektu Erasmus+ v Lotyšsku. Spolu s nimi boli v Lotyšsku aj naše ďalšie partnerské školy z Rumunska, Portugalska a Talianska. Sme radi, že sa podarila už druhá mobilita projektu. Okrem projektových aktivít tak máme môžnosť poznávať krajiny, zvyky a kultúru našich partnerských škôl.

• Získame opätovne vlajku Zelenej školy?

• V stredu, 11. mája, prišla na našu školu komisia projektu Zelená škola. Končíme trojročné obdobie v projekte Zelená škola v prioritnej téme potraviny. Venovali sme sa pojmom Fair Trade, desiaty bez palmového oleja, sezónnosti a lokálnosti potravín. Začali sme odoberať potraviny od lokálnych dodávateľov, realizovali sme rozhlasové relácie, či rovesnícke vzdelávania. Napriek nepriaznivej situácii, sme zažili spoločne veľa pekných aktivít. Podarí sa nám získať opätovne vlajku Zelenej školy? To sa dozvieme čoskoro. Fotografie z akcií nájdete vo Fotoalbume a aktivity, ktoré sme spoločne zažili tu.

• Roboti na technike

• Na hodinách techniky sme to poriadne rozbalili! 🥳Po zložení aj roztočili... že čo? Ďalších robotov 🤖 🦾

• Tanečné predstavenie pre žiakov I. stupňa

• Vo štvrtok, 19. mája, žiaci prvého stupňa mali možnosť prežiť ,,Číru radosť". Tak znie názov poetického tanečného predstavenia Divadla Štúdio tanca. Radostné spojenie hudby s tancom a stretnutie sveta detí a dospelých prinieslo upokojujúce uvoľnenie všetkým divákom. V predstavení si zatancovala žiačka našej školy Anička Opravilová.

• Beseda v 6.B

• V piatok, 6. mája, sme si vďaka starému otcovi nášho žiaka zo 6.B pánovi Ing. Milanovi Kováčikovi rozšírili obzory o významnej osobnosti našich národných dejín Martinovi Rázusovi. Pán Kováčik je predsedom Spolku Martina Rázusa Maroško v Brezne a žiakom priblížil život, dielo a odkaz Martina Rázusa.

• ENGLISH STAR

• Vo štvrtok, 5. mája, sa naši žiaci zúčastnili medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku s názvom ENGLISH STAR. Motto súťaže bolo „Let yourself shine“ a naši žiaci sa doslova snažili zažiariť a ukázať svoje vedomosti pri riešení rôznych úloh v anglickom jazyku. Svoje vedomosti si otestovali najmä zo slovnej zásoby na preberané témy, z gramatiky a z jazykových zručností. Na našej škole sa do súťaže zapojilo 104 žiakov z 1. – 8. ročníka. Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník. Výsledky budú žiakom oznámené čoskoro. We are looking forward to seeing you next year!