• Literárno-historická exkurzia - 5. ročník.

• Vo štvrtok, 28. apríla sa žiaci 5.A a 5.B triedy zúčastnili literárno-historickej exkurzie na hrade Modrý Kameň. Najprv si pozreli stálu expozíciu rodu Balašovcov a potom už boli priamo aktérmi tvorivej dielne expozície divadelných bábok. V tomto programe žiaci spoznávali rôzne typy bábok – marionety, maňušky, javajky, tieňové bábky, aj bábky improvizované. Dozvedeli sa o spôsobe ich ovládania, mali možnosť vidieť aj niekoľko bábkových trikov, či tajomstvá zvukových a svetelných efektov. V rôznych bábkových scénach si potom nacvičili krátke bábkové hry, s ktorými sa predstavili pred svojimi spolužiakmi. V ďalšej expozícii si pozreli hračky na Slovensku v 20. storočí.

• Celoslovenské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku

• Srdečne gratulujeme k 2. miestu Tatiane Babicovej (7.A) a ku 4. miestu Andrejovi Ambrózimu (9.B), ktorí vynikajúco zvládli náročné úlohy v celoslovenskom kole Olympiády z francúzskeho jazyka. Diplomy, medaily a vecné ceny si prebrali v Bratislave za prítomnosti hostí zo Slovenska aj Francúzska. Toutes nos félicitations!

• Historická exkurzia Sereď - Múzeum holokaustu

• Deviataci mali možnosť v stredu, 27. apríla, spoznať miesto bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi, dnešné Múzeum holokaustu. Videli dobytčí vagón, dobové dokumenty, fotografie, filmy a spomienky preživších, osobné veci slovenských Židov, ktorí boli následne deportovaní do poľského Auschwitzu. Žiaci sa zúčastnili prednášky veľvyslanca Poľskej republiky p. Krzysztofa Strzalky, ktorý uviedol výnimočný dokument Polmission - Tajomstvo pasov o pomoci poľskej diplomacie Židom počas 2.svetovej vojny.

• Zber papiera

• Jarný zber papiera sa uskutočnil v dňoch 20. 25. apríla. Sme Zelená škola a aj tohtoročným jarným zachraňovaním stromov sme chceli prispieť k zlepšeniu prostredia, v ktorom žijeme. Spolu sme nazbierali 9 740 kg papiera. Tešíme sa, že sa do zberu zapojili všetky triedy. Tu je vyhodnotenie: Zber.docx

• Program Zem

• A akcie ku Dňu Zeme pokračujú... V pondelok, 25. apríla, pre žiakov 2. - 4. ročníka pripravili pracovníci banskobystrickej hvezdárne zaujímavý, interaktívny edukačný program Zem.

• Regionálne trhy

• V piatok, 22. apríla, na Deň Zeme, sa uskutočnili Regionálne trhy vďaka programu Zelená školaErasmus+. V tento deň nemali žiaci klasické vyučovanie, ale spoločne bádali a riešili rôzne ekologické problémy, ktoré sú čoraz viac na našej Zemi rozšírené a treba im venovať zvýšenú pozornosť. Vyvrcholením bol Skuteckého jarmok. Žiaci mohli v stanovenom čase navštíviť jarmok na našom ihrisku. Nechýbali ani stánky s lokálnym jedlom a stánky s rôznymi výrobkami, ktoré si pre nás nachystali naši rodičia, či starí rodičia, za čo im ďakujeme. Výťažok z predaja výrobkov venujeme ako pomoc pre Ukrajinu.

• OK v atletike

• Vo štvrtok, 21. apríla, sa naši žiaci zúčastnili na okresnom kole v atletike. Všetci podali perfektné výkony. V štvorboji chlapcov získal 3. miesto Michal Ondrejčák zo 7.B triedy a postupuje do krajského kola. Gratulujeme ♥

• Jar v 2.B

• 🌼Aj v 2.B prijali výzvu projektu Zelená škola vypestovať si svoje bylinky. A aby aj ich trieda vyzerala jarne, vyzdobili ju krásnou jarnou a veľkonočnou výzdobou 🐣.

• Oznam všetkým stravníkom!

• Nakoľko sme predĺžili objednávanie stravy na pondelky do nedele (o 14.00 hodine sa uzatvárajú objednávky), z uvedeného dôvodu nie je možné zabezpečiť potraviny na dve jedlá.

Preto pondelky je možné zaradiť len jedno jedlo do ponuky.

Ďakujeme za porozumenie,

kolektív ŠJ

• Raňajky ako u Tiffannyho

• Ráno zazvonilo a my sme deň začali úplne inak ako zvyčajne. Spoločnými raňajkami!!! Naši ôsmaci a deviataci pripravili menu ako z francúzskej reštaurácie. Domáce lievance, wafle, toasty, jahody, muffiny, šunkové slimáčiky, doma upečený chlieb. A k tomu kakao a mliečny shake. Aj takéto aktivity podporujeme, pretože čas strávený v škole už nie je pre nás samozrejmosťou a vychutnávame si každú milú chvíľku.

• Bienvenu chez nous, Martin Bleyra!

• Avec grand plaisir sme s deviatakmi už druhýkrát privítali francúzskeho lektora so španielskymi koreňmi, Martina Bleyra. Spolu sme oslávili mesiac Frankofónie interaktívnym kvízom a overili si získané komunikačné zručnosti v príjemnej diskusii. Zostali sme veľmi prekvapení a potešení, keď Martin zhrnul, že sa v našej spoločnosti cítil výnimočne a náš jazykový prejav prirovnal k úrovni strednej školy. Merci beaucoup et adieu!

• Vesmír očami detí - OK

• Vyhodnotenie okresného kola súťaže Vesmír očami detí, odovzdávanie cien a vernisáž výstavy ocenených prác sa uskutočnilo v priestoroch Tihányiovského kaštieľa. Medzi piatimi postupujúcimi sú aj výtvarné práce našich žiačok s názvom "Skok do vesmíru" a "Šálka vesmíru". Držíme palce v celoslovenskom kole!

• ŠKD v Divadelnom ateliéri

• Vo štvrtok, 7. apríla, sa žiaci 3.A a 3.B triedy vrámci ŠKD zúčastnili na divadelnom ateliéri v Bábkovom divadle na Rázcestí. Teší nás, že sa opäť rozbiehajú akcie aj mimo školy a my môžeme navštíviť miesta, ktoré nám už chýbali😉. Ďakujeme hercom za veľmi zaujímavé stretnutie s mnohými bábkami.

• Časová priamka

• 3. A - učili sme sa pojem ČASOVÁ  PRIAMKA a vytvárali sme svoju životnú časovú priamku z fotografií. Čo poviete, vydarili sa nám?