• Škola v prírode

• Žiaci 4.A a 4.B triedy boli v týždni od 6. júna v Škole v prírode v Hrabovskej doline. Po úspešných prezentáciách záverečných projektov, tak mali možnosť trochu načerpať sily v prekrásnej prírode a formou zážitkového učenia získať aj nové vedomosti.

• Prírodovedno-historická exkurzia - 5. ročník.

• Žiaci 5.A a 5.B sa v dňoch 2. - 4. júna zúčastnili prírodovedno-historickej exkurzie na východnom Slovensku. Vo štvrtok si popozerali zrúcaninu Spišského hradu a jeho okolie a potom hor sa do zoologickej záhrady! ZOO v Spišskej Novej Vsi je síce menšia, ale bolo tu čo obdivovať. Potom sa šlo do Levoče obhliadnuť si krásne historické centrum. Druhý deň bol trošku adrenalínový - splav na pltiach na rieke Dunajec. Pltníci nám cestou porozprávali rôzne zaujímavosti o Pieninskom národnom parku. Poobede sme navštívili Kežmarský hrad a centrum Kežmarku. V sobotu bol program rovnako pestrý - doobeda Červený Kláštor a poobede skanzen v Starej Ľubovni s krásnym výhľadom na Ľubovniansky hrad. Deti si konečne po dlhej dobe užili vzájomnú prítomnosť a vytvorili si nové, zaujímavé spoločné zážitky.

• Let balónom

• Písal sa 4. jún roku 1783 keď Jacques Étienn Montgolfier spoločne so svojím bratom Josephom Michelom prezentovali v rodnom mestečku Annonay vo Francúzsku svoj úžasný vynález - prvý papierový balón plnený horúcim vzduchom🤭. Aj my už po bádaní a mudrovaní vieme, ako na to, i to, že balóny naplnené teplým vzduchom potom veľmi rýchlo nahradili balóny plnené vodíkom, svietiplynom, časom aj bezpečnejším héliom👍. Tríííí-štýýýý-ri... letíme🎈🎈. Po úLETe sme vypočítali, koľko balónov potrebujeme na náš let, let našej školy, zistili sme, prečo odletel Róbert Hutyra "z calu rodzinu i z bicigľom 🚲" z Československa, ba ešte oveľa oveľa viac sa dočítali v múdrych knihách 📚📖.

• Oznam ŠJ

• Vážení rodičia, od 1.6.2022 majú deti možnosť každý deň vybrať si  z Brejkomatu jedno biele 3,5%-né mliečko úplne ZADARMO (prvé si musia vybrať biele mliečko). Program „Školské mlieko“ takýmto spôsobom podporuje deti k zdravšej variante desiaty.

• MDD pod Pamätníkom SNP

• 1. júna sme oslávili deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam. My sme tento deň venovali deťom zapojením sa do rôznych akcií. Vo Fotoalbume si môžete pozrieť ako ho rôzne triedy strávili. A tu si môžete pozrieť Olympijský deň v Parku pod Pamätníkom. Keďže sa nezadržateľne blíži podujatie EYOF 2022, Mesto Banská Bystrica, Slovenský olympijský a športový výbor a Európsky olympijský výbor pripravili športovo-kultúrny festival.

• MDD 8.A

• 😉Stredajší MDD sme oslávili turistikou - Iliaš, Vartovka, Námestie SNP s piknikom a opekačkou na Vartovke. Terén nás "nezlomil", medvede sa báli a špekáčiky boli super😉.